PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316686}
6,0 202 710
ocen
6,0 10 1 202710
3,2 16
ocen krytyków
Job, czyli ostatnia szara komórka
powrót do forum filmu Job, czyli ostatnia szara komórka

Zajepasztet!!!

ocenił(a) film na 7

Ten film jest świetny. Po prostu nie można patrzeć na niego jak na typową komedię. Ma on raczej budowę, która przybliża go do stylistyki filmów Monty Pythonów - zasadniczo składa się z samych skeczy, i to dobrych skeczy.

ocenił(a) film na 6
anyerpenno

Też tak uważam. Film jest przebogaty w udane gagi, a dodatkowo stanowi też wizualizację wielu polskich dowcipów (nikt jeszcze tego wcześniej nie robił) przez co jest wart uwagi. Forma Barejowska z nalotem brytyjskiego humoru. I - co rzadko się zdarza w tego typu filmach - ma sympatyczne, pozytywne zakończenie. Niewolski bez wątpienia uczynił w tym filmie świat nieco lepszym, niż jest w rzeczywistości. I o to chodzi!

ocenił(a) film na 1
anyerpenno

Jezusie Nazarejski - gdzie Job, a gdzie Monthy Python? Monthy Python to był świetny, absurdalny, angielski humor, ponadczasowy film, a Job to tandeta złożona z kawałów z taaaaką brodą (dziadek w maluchu, buty zamszowe itd), twórcom się nawet nie chciało czegoś swojego wymyśleć, plus tragiczna gra aktorska, a szkoda, bo obsada była niezła... Jeden z najgorszych polskich filmów jakie widziałem (mimo, że lubię czasem "głupi" humor). To jakby porównywać Mozarta do Dody. Rozumiem, że to drugie się może podobać nawet licznej grupie, bo społeczeństwo mamy na takim poziomie jakim mamy, ale zrównać jedno z drugim?

ocenił(a) film na 8
Florek112

pff. bardzo "obiektywna" opinia, a zwłaszcza ocena.

ocenił(a) film na 1
Astral_the_Shadow_Prayer

Bardzo rozwinięta wypowiedź, masa kontargumentów do mojego posta - naprawdę mam z czym dyskutować. A opinia jest z zasady subiektywna, a nie obiektywna... Ocena tak samo - ja ten film oceniam na 1/10, pomimo, że jestem dość liberalny w ocenach. Ale skala jest od 1-10, a skoro gorszego polskiego filmu nie widziałem to ten dostaje 1. Proste. A porównywanie go do Monthy Pythona to herezja...

ocenił(a) film na 1
Florek112

na te produkcje nalezaloby poglebic ocene do MINUS 10 [-10]

ocenił(a) film na 7
schiz

jak ktoś taki ocenia cały czas filmy na 1, to co się potem ludzie dziwią że są takie niskie noty...

ocenił(a) film na 1
kamilneopl

oceniaj wszystkie po dychu to beda wyzsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones