PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316686}
6,0 202 706
ocen
6,0 10 1 202706
3,2 16
ocen krytyków
Job, czyli ostatnia szara komórka
powrót do forum filmu Job, czyli ostatnia szara komórka

i każdy z tych filmów miał sens. Zauważyłem natomiast, że prawie wszystkie z nowych polskich filmów jakie oglądnąłem mają bohaterów, sytuacje, które mają się do reszty fabuł jak piernik do wiatraka, tylko w Polskich nowych filmach jest tak, że nagle coś się dzieje wyjętego z pod fabuł, nie wiadomo o co chodzi, skąd się ktoś wziął, tak jakby film był złożony z kadrów z paru filmów... no i ten humor w tym filmie, niby dobry, ale same "docinki", poza tym film nie śmieszy fabułą, tylko właśnie tymi okazjonalnymi tekstami.

Marieka

Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie. Cała fabuła sprawia wrażenie pretekstu dla tych gagów i sama w sobie się nie rozwija. Taki film można by było ciągnąć w nieskończoność. Rozwiązanie fabuły jest zupełnie przypadkowe i w żaden sposób nie wynika z jej rozwoju. To deus ex machina.

To samo się tyczy charakteryzacji, bohaterowie mają z góry narzuconą osobowość, która nawet nie jest rzetelnie wyeksponowana. Bohaterowie praktycznie nie stają przed trudnymi wyborami, nie możemy się przekonać o tym, z jakiej gliny są ulepieni. To też pretekst dla tych gagów, jak "lubisz to...".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones