PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316686}
6,0 202 710
ocen
6,0 10 1 202710
3,2 16
ocen krytyków
Job, czyli ostatnia szara komórka
powrót do forum filmu Job, czyli ostatnia szara komórka

zdarza się czasem, że obejrzycie film, który wyda wam się aż tak beznadziejny, że jest wam przykro, że go obejrzeliście? Że czujecie głęboki niesmak związany nawet nie tyle z poczuciem straty czasu, bo przecież łatwo sprawdzić przed seansem ile dany film trwa i wiadomo ile czasu trzeba przeznaczyć na obejrzenie, co z poczuciem zetknięcia się z czymś znajdującym się na tak bardzo niskim poziomie, że aż pozostawia to negatywne wrażenie?
Klika miesięcy temu obejrzałem niesławną "Kac Wawę" i czułem się właśnie w ten sposób. Dlaczego piszę o tym tutaj? Dlatego, bo wtenczas uwierzyłem i uznałem z pełnym przekonaniem, że żaden film nie wzbudzi już we mnie aż tak przykrych emocji. A jednak "Job'owi" (sorry, ale nawet ten tytuł jest tak durny, że nie chce mi się go pisać w całości) się to udało. Spokojnie; nie twierdzę, że jest gorszy od "Kac Wawy", ale w moim odczuciu ten film swoim poziomem zbliżył się do "dzieła" Karwowskiego i Samojłowicza na niebezpiecznie bliską odległość. Nie chcę się rozpisywać na temat tych żartów, bo choć było ich dużo, to naprawdę żaden mnie nie rozbawił, nawet to "Darek, otwórz", które z tego co zauważyłem wielu rozśmieszyło, nie trafiło w moje poczucie humoru. Zresztą moja ocena dla tego filmu mówi wszystko. Nie krytykuję jednak ludzi, którzy wysoko oceniają "Job"; trzeba przyznać, że to film na swój sposób pomysłowy, dosyć kontrowersyjny w wykonaniu i nic dziwnego, że trafia w gusta stosunkowo dużej grupy odbiorców.

guliver_filmweb

Miałem podobne odczucia po obejrzeniu "Kac Wawy".

ocenił(a) film na 5
Tax

Job to przy Kac Wawie arcydzieło.....

guliver_filmweb

w filmie piotrek trzynastego gdzie żarty są na tym samym poziomie lub nawet gorszym, dajesz mu 5 - więc jesteś naprawdę niekonsekwentny, poza tym w obliczu dzisiejszych bzdurnych komedyjek o niczym typu weekend tu mamy naprawdę z czego się pośmiać. Ten film to jedna z najlepszych komedii wszech czasów w ty wyjmij kołek z dupy .

ocenił(a) film na 1
Mothyff

"żarty są na tym samym poziomie lub nawet gorszym" - jakość humoru to bardzo subiektywna kwestia i w większości przypadków nie można jednoznacznie stwierdzić, że w którymś filmie jest lepszy humor niż w innym; według mnie akurat "Piotrek trzynastego" to znacznie śmieszniejszy film, stąd taka różnica w ocenie. Gdzie tu niekonsekwencja? Jak przyznaję 5/10 to znaczy że film uznaję za taki, który można obejrzeć zarówno bez zachwytu jak i bez poczucia straconego czasu, i takie właśnie miałem odczucia po obejrzeniu "Piotrka".
"Ten film to jedna z najlepszych komedii wszech czasów" - to już skrajnie subiektywna opinia, więc nikomu jej nie narzucaj. Napisałem, że "Job" to film oryginalny i pomysłowy, więc mimo wszystko nie dziwię się, że ma tylu zwolenników i bardzo przyzwoitą średnią ocenę około 6. Mnie się jednak w ogóle nie podobał i zdania nie zmienię.

guliver_filmweb

no jeśli dla ciebie chodzenie grubasa po lesie i spanie tegoż osobnika na ściółce podczas podróży jest dobrym humorem to ja już nic nie poradzę, pozdrawiam i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. pozdrawiam,

ocenił(a) film na 1
Mothyff

Drobne sprostowanie: nie napisałem nic o dobrym humorze, zresztą tamtemu filmowi przyznałem 5/10. Poza tym wspomniałeś dwie scenki (tej ze ściółką nawet nie pamiętam, ale wierzę że miała miejsce) z 90-minutowego filmu, które niekoniecznie miały być humorystyczne i które nie sprawiły, że dałem wyższą ocenę. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
guliver_filmweb

nie przejmuj się stary opiniami tego buraka Mothyffa :) nic innego nie robi tylko krąży po innych profilach i sprawdza kto jak ocenia jakie filmy... probuje się dowartościować (bo skoro on dał Jobowi 10 to jak reszta śmie wogóle krytykować ten film!) nie przejmuj się tymi jego pseudo-opiniami i nie wdawaj się z nim w dyskusję, szkoda Twojej klawiatury ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones